Bezplodnosc tlumaczenie

Niepłodność u ludzi spowodowana jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest skutkiem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) lub ich zmniejszoną ruchliwością.

Wpływ na ostatnie mają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność spowodowana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w sukcesu przebytej infekcji czy urazu. Leczy to bowiem czasem brakiem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na prace rozrodcze wpływać mogą również choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana stylu życia. Pomoże na pewno aktywność finansowa oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na jakość nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, wielka w skutki i warzywa oraz wysyłanie do systemu witaminy I dodatkowo C. Jeśli niepłodność jest kluczem zaburzeń hormonalnych pacjentowi podawane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zatrzymuje się w pewnych przypadkach operacyjnie.

tłumaczenia farmaceutyczneTłumaczenia farmaceutyczne. Sprawdź nasz profesjonalizm - LinguaLab

PrzyczynyBezpłodność że mieć też podłoże genetyczne. Warto użyć więc pod opiekę zwykle w sukcesie, gdy u kobiety dotarło do kilku poronień z rzędu. Często obniżenie płodności powstaje z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej istnieje ostatnie mutacja genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności prawdopodobnie być również przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców że być wyjątkowo groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może wystąpić zapalny obrzęk jąder, które powodować może niepłodność. Równie złe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać też o Zespole Kallmana. Stanowi toż zaburzenie genetyczne, które definiuje się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem również opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym schorzeniem występują bardzo niskie jądra, prącie i głęboki poziom testosteronu. Rokowania na leczenia maja pacjenci z poziomem jąder powyżej 2,5cm.