Lekarz a kasa fiskalna

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących kampanię gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w prawie całych gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze rozliczający się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za pomocą tego urządzenia. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w istocie kas fiskalnych zostało wprowadzono w mieszkanie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niezmiernie, a emerytowani lekarze zwolnią z kontynuowania kampanii, z początku trudności z obsługą kasy. Zarzuty zaprezentowały się chybione. Sprzedawcy kas są w przystępnej ofercie zarówno małe, mobilne urządzenia, jak i wysokie przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie ważna też pogodzić się ze określeniem, że obsługa kasy jest niebezpieczna. Przykładem tylko potrafią być usługi medyczne. Lekarz oferujący usługi ratujące życie, wystarczy, że na kasie będzie korzystał zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym celem jest wyłącznie wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata wymaga być spełniony przegląd kasy, przez uprawnionego do tego serwisanta.

Według obowiązującego rozporządzenia Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do zapoznania kas fiskalnych, Do drugich grup zawodowych będących te dania od ubiegłego roku, bez względu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Może w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż i oferujący usługi na sprawę osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak twierdzi Ministerstwo Finansów istnieje zatem sam możliwość na akcję z czarną strefą w handlu także usługach.

Budzi się pytanie, czy w latach następnych również będzie ważna użyć z zniżki na zakup kasy. Obecnie podnosi ona 700 zł. Może spośród niej wykorzystać wszystka kobieta, która w czasie zainstalowała kasę oraz prawidłowo powiadomiła o tym tytuł skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Lub będzie mocna zaczerpnąć z obecnej pomocy w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.