Paragon 9800

Obowiązek przechowywania kopii paragonów jest niebezpieczny dla wielu przedsiębiorców. Kopie należy trzymać na potrzeby Urzędu Skarbowego przez pięć lat.

Po wykonaniu transakcji realizowane są dwa paragony - oryginalny również jego kopia, która następnie pragnie być umieszczana przez firmę, która ją wystawiła. Kopie paragonów z drukarki fiskalnej są zawsze formę długich, papierowych rolek. Takie wyjście tworzy się z dosyć dużymi trudnościami. Przede wszystkim kieruje do sytuacji, w której przedsiębiorca musi we własnym zakresie magazynować tysiące rolek. Jednocześnie nie są one zupełnie trwałe, gdyż mogą znacznie łatwo blednąć, na przykład pod wpływem światła słonecznego, dlatego trzeba je właśnie zabezpieczyć przed działaniem szkodliwych czynników.

Spośród tego warunku jeszcze dużo firm decyduje się na zainwestowanie w urządzenie fiskalne novitus deon e, które daje kopię paragonu w formie elektronicznej. Takie rozwiązanie w czysty sposób ułatwia gromadzenie takich informacjach. Zamiast tysięcy rolek wystarczy jedna karta pamięci. Dane można także skopiować na nowe nośniki, co zresztą je zabezpieczy.

Elektroniczne kopie paragonów z drukarki fiskalnej pamiętają i inne duże zalety. Przede każdym kupią na koniec spore oszczędności. Chociaż zakup drukarki z taką możliwością nie jest najmniejszym wydatkiem, natomiast na dłuższą metę pomoże zmniejszyć koszty. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że ważna zrezygnować z zakupu papierowych rolek.

Zainwestowanie w tego gatunku wyposażenie będzie na pewno dużo bardziej wygodne z elementu widzenia przedsiębiorców prowadzących większą aktywność, którzy codziennie wydają kilkadziesiąt bądź kilkaset paragonów. W takim przypadku zakup i trzymanie papierowych rolek zawierających kopie paragonów jest na że dużym obciążeniem, które sprawia niekorzystnie jeszcze na kursy prowadzenia kampanii również na wydajność pracy.

Kasy i drukarki fiskalne z możliwością elektronicznego zapisu paragonów to niezwykle popularne rozwiązanie, które warto stosować pod rozwagę przy zakupie tego typu urządzenia na potrzeby firmy. Takie drukarki widoczne są w wielu sklepach. Są wtedy narzędzia przeznaczone na sprawy dużych sklepów, a oraz mniejszych firm, a można dobrać rozwiązanie, które spełni potrzeby danej firmy i łącznie nie będzie zbyt drogie.