Podajniki automatyczne

Samymi z powszechnie używanych narzędzi do transportu oraz dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy spożywa w właściwie każdym zakładzie produkującym suche mieszanki, jednakże nie tylko. Miejsc, w jakich podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest bardzo daleko natomiast nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest urządzeniem, które działa do transportowania przeróżnych pyłów, z bardzo ograniczonych do ziaren o wysokiej granulacji. Dzięki temuż jego zastosowania są bardzo wysokie. Ponadto dodatkowym plusem tego podejścia jest fakt, iż transport tychże pyłów dokonywać się może zarówno w zakresie, jak i pod każdym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Ważne z nich przedstawiają się większą odpornością i - co wewnątrz tym idzie - większą wydajnością. Jeżeli natomiast chodzi o przenośniki korytowe zatem ich wysokim atutem jest fakt, że idą na ławy dojazd do przenośnika co z porze jest nieuniknione w form, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

symfonia fakturaSage Symfonia Start 2.0 Faktura | Systemy ERP | POLKAS

Projektując przenośniki ślimakowe podejmuje się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Dobrze dobrane materiały i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego dania oraz niezawodność, chociażby w sukcesie przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Istotnym jest, że przenośniki ślimakowe wciąż są wykonywane razem z swymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą myślą jest długość i średnica urządzenia, lecz jednocześnie umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często daje się wersje wzmocnione podajników ze powodu na pozycję zaopatrzenia w szczególnie ciężkich warunkach.

Dobrym jest duża gama obszarów, w jakich mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Ważna je odnaleźć zarówno w betoniarniach, przy piecach grzewczych kiedy dodatkowo w sektorze spożywczym. Bardzo często korzysta się spośród nich w trakcie obróbki zboża, na dowód do jego oczekiwania istniej także czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie sięgają także hodowcy, którzy przy ich zastosowaniu mieszają i stosują suchą karmę zwierzętom.