Test na seksoholizm

https://neoproduct.eu/nl/psorilax-een-effectieve-oplossing-voor-psoriasis-symptomen/

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, ujawniająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i prace seksualnej, w jaki te sprawy panują nad innymi, stanowiąc o sensie życia". Objawia się na nowe sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z racje na trwającą w obecnych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i uznania na inne zachowania seksualne problem może żyć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z aktualnym tematem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w dalekich metodach i organizacjach. Seksoholik wtedy nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w górach dużo osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych stanowisk leży stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to roli bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest środkiem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak lęk i stres.

Do wzrostu choroby mogą przysporzyć się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka posiada niekorzystny pomysł na różne sfery bycia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Celem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak by akt seksualny nie był tylko materiałem do zaspokojenia atawistycznego popędu, lecz również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.